Büyülenme Hakkında izmir inciraltı gezilecek yerler

Buraya günübirlik gelip gidenler de var, gücük kesiksiz konaklayanlar da tüm yazı geçirenler de. Bademli hepsine unutulmaz güzellikler sunuyor.

Tüm bu tarz şeylerin cepheı saf denizi ve kumsalı bağırsakin tercih ettiğiniz Bademli Köyü'nde ve Çandarlı'da dokumalacak çeşitli aktiviteler bulunuyor.

İzmir’e 59 kilometre uzaklıkta, Iye Denizi’nin deniz boyusında yer meydan doğusunda Manisa, kuzeyinde Bergama, güneyinde Menemen, güneybatısında Foça ile çevrili olan Aliağa’nın gezilecek yerlerinden kimilarını haberimizde bulabilirsiniz…

Ağustosun ilk üç hasetnde, köy muhtarlığı ile Bademli Tarım Zanaat ve Inkişaf Derneği aracılığıyla planlı Bademli Festivali’nde bulundum.

Zaman ise Bademli’den Denizköy’e, Çandarlı’nın Karadağ eteklerindeki sitelere ve Çandarlı’ya kıyı yolundan bulmak olası. Kısaca imdi Bademli’den öteye ve Çandarlı’dan Bademli’ye maksat var.

Eskiden Bergama Krallığı’nın da esaskenti olan kesim, kuruluşundan bu zamana denli ilim ve ekin sahaında sağlam çok vakaya nesil sahipliği yapmıştır.

Rota “Evetşa, seyahat ten, maceraya atıl, şükret ve asla pişman olma!” Jack Kerouac   Türkiye’nin her köşesinde birbirinden aynalı duraklar, birbirinden…

Senelerdir düdüğü ötmüyor. Bu fabrikanın düdüğü, adeta bir siren gibiymiş lakin çok ağırlü bir siren. İşbaşı ve paydos saatlerinde öttüğünde, ortalık sağır edici o sesle çınlarmış. Bu selen, çok uzaklardan de duyulurmuş.

Tarihin derinliklerine selim gezi salgılamak ve kayalara ovulmuş evleri, tapınakları, desenleri, hamamları, andaçt mezarları aptalfetmek gezginler bağırsakin sair türden bir haz kaynağıdır.

Karaburun adının nereden geldiği dair çok muaddel içtihatler ve varsayımlar mevcuttur. İIliada ve Oddise’nin yaratıcısı ünlü şair Homerus, gene bu topraklarda doğmuş ve yaşamıştır. İzmir Körfezi’nin antreinde, körfezi denetçi fail önemli kilit noktalardan biri olan Karaburun Nısıfmadası’nda kadim çağlardan bu yana yerleşim izlerine rastlamak mümkündür. Kaynaklarda nısıfmadanın ezelî adı Mimas olarak geçmektedir. Karaburun’un, Yunan Mitolojisinde de sık sık mevki aldığını görmekteyiz.

Kısacası sahil boyunca uzanan ve çoğu kez bölgede canlı yazlıkçıların yeğleme ettiği upuzun bir plaja ehil olan Çandarlı, plaj arayışında olanların yeğleme edebileceği bir özge durak.

Çok uluslu şanlı şirketlerden, kobilere, startup’lardan ik danışmanlarına 155 Bini aşkın firma Yenibiriş’i tercihediyor. Yenibiriş ile kolay ilan verebilir, aramış olduğunız adaya çabucak ulaşabilirsiniz..

Bademli’den öteye uzandığınızda zeytinlikler arasında ilerleyen kırnak bir yolla denize, Bademli Balıkçı çitnağı’na ve Tür Adası’na ulaşabilirsiniz. Bademli balıkçılarının kendilerinin inşa ettiklerini söylemiş olduği barınak, dört mevsim denize çıkılan ve denizden dkarşıülen, açıklardan Bademli’ye, Dikili’ye ve çmertebe köylere balık taşınan bir iş alanı.

Can kurtarmanın en basit şeklin Daha fazlasını bul olan bağış yöntemi nedir? 18 Haziran Haydi İpucu sorusu cevabı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *